plen
Kampinoskie bagna
 
 

Aktualności


więcej próg piętrzący - Obiekt 5a (Dolna Łasica)

Zakończenie prac hydrotechnicznych

11.02.2019
Na obszarach oddziaływania Dolna Łasica i Kanał Zaborowski zakończyły się odbiory techniczne ostatnich prac hydrotechnicznych w projekcie Kampinoskie Bagna.
więcej

Spotkanie z mieszkańcami na grobli w Sadowej

20.12.2018
W dn. 15 grudnia 2018 r. odbyło się spotkanie z mieszkańcami gmin Czosnów i Łomianki.
więcej

Zapraszamy mieszkańców gmin Czosnów i Łomianki na prezentację obiektów hydrotechnicznych w obszarze Wilcza Struga

05.12.2018
Zapraszamy na spotkanie terenowe w dn. 15 grudnia 2018 (sobota) o godz. 10. Spotykamy się w Sadowej na końcu ulicy Jagodowej, skąd planowany jest spacer na najbliższe obiekty hydrotechniczne zrealizowane w ramach projektu.
więcej

Zakończenie prac na obszarze Dolna Łasica

16.11.2018
Na obszarze Dolna Łasica zakończono budowę obiektów hydrotechnicznych, których działanie ma na celu zwiększenie uwodnienia obszarów bagiennych wzdłuż kanału.
więcej

Bagienne lekcje

15.11.2018
W szkołach w Górkach i w Leoncinie odbyły się lekcje pokazowe o przyrodzie i mieszkańcach bagien.
więcej Kanał Zaborowski

Spotkania z mieszkańcami Puszczy Kampinoskiej

15.11.2018
W dn. 10 i 17 listopada odbyły się spotkania terenowe z mieszkańcami miejscowości Stara i Nowa Dąbrowa, Górki, Zamość i Cisowe.
więcej

Ostatnie jesienne spotkania na piknikach

14.09.2018
W miniony weekend projekt Kampinoskie Bagna po raz ostatni tej jesieni zawitał na piknikach w okolicy Kampinoskiego Parku Narodowego
więcej

Kolejne pikniki za nami, zapraszamy na kolejne spotkania z projektem

05.09.2018
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom okolic Kampinoskiego Parku Narodowego, którzy odwiedzili nasze stoisko na dożynkach parafialnych w Zawadach oraz na pikniku "Pożegnanie Lata" w gminie Leszno.
więcej

Ankieta

24.08.2018
Zapraszamy do wypełnienia ankiety dla mieszkańców Kampinoskiego Parku Narodowego i jego otuliny!
więcej

Zapraszamy na pikniki z "Kampinoskimi Bagnami"

20.08.2018
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkania z reprezentantami REC Polska i projektu „Kampinoskie Bagna” na piknikach gminnych i spotkaniach odbywających się w obrębie Puszczy Kampinoskiej.
więcej

Kampinoskie Bagna na piknikach

06.07.2018
Wiosną projekt Kampinos Wetlands zawitał na trzech festynach w okolicach Puszczy Kampinoskiej: pikniku Eko Babice w Zielonkach, rodzinnym pikniku "Ali Run" i Powitaniu Lata w Brochowie. Dla najmłodszych gości prowadziliśmy po raz pierwszy warsztaty robienia "gniotków" z logo projektu, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zrobiliśmy ich kilkaset! Dzięki naszej makiecie przedstawiającej działania projektu na głównych ciekach przepływających przez Kampinoski Park Narodowy, zwiedzający mogli...
więcej

Zakończenie wykupów gruntów

25.06.2018
Miło nam poinformować, że w bieżącym miesiącu zakończyły się wykupy gruntów zaplanowane w projekcie „Kampinoskie Bagna”.
więcej

Zakończenie prac na Wilczej Strudze i Żurawiowym

01.04.2018
Miło nam poinformować, że w marcu bieżącego roku zakończyły się prace hydrotechniczne na obszarze Żurawiowe i Wilcza Struga. Na obszarach tych wykonano kilkadziesiąt progów, przepustów, grobli i przekopów dzięki którym występujące w tym rejonie cenne siedliska będą chronione przed nadmiernym przesuszeniem.
więcej

Przedłużenie projektu

01.04.2018
Informujemy, że w związku w rekordowo wysokim poziomem wód gruntowych który uniemożliwił dotąd zakończenie prac hydrotechnicznych realizacja projektu została przedłużona do końca czerwca 2019 roku. Przedłużenie projektu pozwoli na ukończenie rozpoczętych prac hydrotechnicznych i osiągnięcie przez projekt wszystkich założonych celów.
więcej

Rekordowe opady

10.11.2017
W bieżącym roku zanotowano w Puszczy Kampinoskiej rekordowe opady, nie notowane na tych terenach przynajmniej od 20 lat.
więcej

IV szkolenie dla nauczycieli

23.10.2017
Dnia 6 października 2017 roku odbyło się czwarte i ostatnie szkolenie, w ramach cyklicznych spotkań edukacyjnych projektu Kampinoskie Bagna. Celem szkolenia było zapoznanie nauczycieli przedmiotów przyrodniczych z metodami przekazywania i dyskusji na tematy związane z 17 celami zrównoważonego rozwoju.
więcej Kampinoskie Bagna. Ochrona i renaturyzacja mokradeł obszaru Natu

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał nam dotację

24.09.2017
We wrześniu REC Polska podpisał Umowę na dotację z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie budowli hydrotechnicznych na dwóch z czterech obszarach oddziaływania projektu "Kampinoskie Bagna": dla Obszaru Żurawiowe i dla Obszaru Wilcza Struga.
więcej

Ekopiknik Kampinos

11.09.2017
W dniu 10 września 2017 r. przedstawiciele projektu wzięli udział w EkoPikniku zorganizowanym przez gminę Kampinos. Na pikniku promowano przedsięwzięcie KAMPINOSKIE BAGNA i przekazywano młodszym i starszym uczenstnikom pikniku cele projektu, sposoby ochrony i zagrożenia bagień kampinoskich.
więcej

IX Dzień Otwarty Kampinoskiego Parku Narodowego

04.09.2017
W sobotę 2 września 2017 roku REC Polska wziął udział w „IX Dniu Otwartym Kampinoskiego Parku Narodowego”.
więcej

Piknik rodzinny w Lesznie

30.06.2017
Dnia 24 czerwca 2017 r. REC Polska promował projekt na Pikniku Rodzinnym w Lesznie, zorganizowanym przez Świetlicę w Lesznie. Stoistko KAMPINOSKIE BAGNA cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Strona 1 z 3
 
 

Losowe zdjęcia

 

Losowe zdjęcia