plen
Kampinoskie bagna
 
 

Aktualności


więcej

AP "Derkacz" w poszukiwaniu Derkacza

18.06.2019
14 czerwca 2019 roku młodzi adepci Akademii Piłkarskiej "Derkacz" w Czosnowie, w asyście zespołu projektu "Kampinoskie Bagna" z REC Polska, wybrali się do Kampinoskiego Parku Narodowego z zamiarem usłyszenia (lub zobaczenia!) derkacza .
więcej

Kampinoskie Bagna na Green Week w Warszawie

14.05.2019
Projekt Kampinoske Bagna gościł ze stoiskiem na pikniku Green Week w Warszawie.
więcej

Zapytanie ofertowe na wykonanie II raportu społeczno-ekonomicznego - KOREKTA

28.02.2019
Fundacja REC Polska zaprasza do złożenia oferty na wykonanie drugiego raportu dotyczącego oddziaływania społecznego projektu. Uwaga! korekta treści zapytania oraz terminu składania ofert
więcej

PRACA: Ekspert ds. administracji i finansów

26.02.2019
REC Polska poszukuje eksperta ds. administracji i finansów. Głównym zadaniem pracownika będzie rozliczanie projektów i ich wsparcie administracyjne.
więcej

Zapytanie ofertowe na wykonanie II raportu społeczno-ekonomicznego

22.02.2019
Fundacja REC Polska zaprasza do złożenia oferty na wykonanie drugiego raportu dotyczącego oddziaływania społecznego projektu.
więcej próg piętrzący - Obiekt 5a (Dolna Łasica)

Zakończenie prac hydrotechnicznych

11.02.2019
Na obszarach oddziaływania Dolna Łasica i Kanał Zaborowski zakończyły się odbiory techniczne ostatnich prac hydrotechnicznych w projekcie Kampinoskie Bagna.
więcej

Spotkanie z mieszkańcami na grobli w Sadowej

20.12.2018
W dn. 15 grudnia 2018 r. odbyło się spotkanie z mieszkańcami gmin Czosnów i Łomianki.
więcej

Zapraszamy mieszkańców gmin Czosnów i Łomianki na prezentację obiektów hydrotechnicznych w obszarze Wilcza Struga

05.12.2018
Zapraszamy na spotkanie terenowe w dn. 15 grudnia 2018 (sobota) o godz. 10. Spotykamy się w Sadowej na końcu ulicy Jagodowej, skąd planowany jest spacer na najbliższe obiekty hydrotechniczne zrealizowane w ramach projektu.
więcej

Zakończenie prac na obszarze Dolna Łasica

16.11.2018
Na obszarze Dolna Łasica zakończono budowę obiektów hydrotechnicznych, których działanie ma na celu zwiększenie uwodnienia obszarów bagiennych wzdłuż kanału.
więcej

Bagienne lekcje

15.11.2018
W szkołach w Górkach i w Leoncinie odbyły się lekcje pokazowe o przyrodzie i mieszkańcach bagien.
więcej Kanał Zaborowski

Spotkania z mieszkańcami Puszczy Kampinoskiej

15.11.2018
W dn. 10 i 17 listopada odbyły się spotkania terenowe z mieszkańcami miejscowości Stara i Nowa Dąbrowa, Górki, Zamość i Cisowe.
więcej

Ostatnie jesienne spotkania na piknikach

14.09.2018
W miniony weekend projekt Kampinoskie Bagna po raz ostatni tej jesieni zawitał na piknikach w okolicy Kampinoskiego Parku Narodowego
więcej

Kolejne pikniki za nami, zapraszamy na kolejne spotkania z projektem

05.09.2018
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom okolic Kampinoskiego Parku Narodowego, którzy odwiedzili nasze stoisko na dożynkach parafialnych w Zawadach oraz na pikniku "Pożegnanie Lata" w gminie Leszno.
więcej

Ankieta

24.08.2018
Zapraszamy do wypełnienia ankiety dla mieszkańców Kampinoskiego Parku Narodowego i jego otuliny!
więcej

Zapraszamy na pikniki z "Kampinoskimi Bagnami"

20.08.2018
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkania z reprezentantami REC Polska i projektu „Kampinoskie Bagna” na piknikach gminnych i spotkaniach odbywających się w obrębie Puszczy Kampinoskiej.
więcej

Kolejna dotacja od WFOŚiGW w Warszawie

03.08.2018
Kampinoski Park Narodowy otrzymał od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dotację w wysokości 150 000 zł na realizację projektu LIFE "Kampinoskie Bagna"
więcej

Kampinoskie Bagna na piknikach

06.07.2018
Wiosną projekt Kampinos Wetlands zawitał na trzech festynach w okolicach Puszczy Kampinoskiej: pikniku Eko Babice w Zielonkach, rodzinnym pikniku "Ali Run" i Powitaniu Lata w Brochowie. Dla najmłodszych gości prowadziliśmy po raz pierwszy warsztaty robienia "gniotków" z logo projektu, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zrobiliśmy ich kilkaset! Dzięki naszej makiecie przedstawiającej działania projektu na głównych ciekach przepływających przez Kampinoski Park Narodowy, zwiedzający mogli...
więcej

Zakończenie wykupów gruntów

25.06.2018
Miło nam poinformować, że w bieżącym miesiącu zakończyły się wykupy gruntów zaplanowane w projekcie „Kampinoskie Bagna”.
więcej

Zakończenie prac na Wilczej Strudze i Żurawiowym

01.04.2018
Miło nam poinformować, że w marcu bieżącego roku zakończyły się prace hydrotechniczne na obszarze Żurawiowe i Wilcza Struga. Na obszarach tych wykonano kilkadziesiąt progów, przepustów, grobli i przekopów dzięki którym występujące w tym rejonie cenne siedliska będą chronione przed nadmiernym przesuszeniem.
Strona 1 z 4
 
 

Losowe zdjęcia

 

Losowe zdjęcia