plen
Kampinoskie bagna
 
 

Aktualności


więcej

Zapraszamy na pikniki z "Kampinoskimi Bagnami"

20.08.2018
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkania z reprezentantami REC Polska i projektu „Kampinoskie Bagna” na piknikach gminnych i spotkaniach odbywających się w obrębie Puszczy Kampinoskiej.
więcej

Kampinoskie Bagna na piknikach

06.07.2018
Wiosną projekt Kampinos Wetlands zawitał na trzech festynach w okolicach Puszczy Kampinoskiej: pikniku Eko Babice w Zielonkach, rodzinnym pikniku "Ali Run" i Powitaniu Lata w Brochowie. Dla najmłodszych gości prowadziliśmy po raz pierwszy warsztaty robienia "gniotków" z logo projektu, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zrobiliśmy ich kilkaset! Dzięki naszej makiecie przedstawiającej działania projektu na głównych ciekach przepływających przez Kampinoski Park Narodowy, zwiedzający mogli...
więcej

Zakończenie wykupów gruntów

25.06.2018
Miło nam poinformować, że w bieżącym miesiącu zakończyły się wykupy gruntów zaplanowane w projekcie „Kampinoskie Bagna”.
więcej

Zakończenie prac na Wilczej Strudze i Żurawiowym

01.04.2018
Miło nam poinformować, że w marcu bieżącego roku zakończyły się prace hydrotechniczne na obszarze Żurawiowe i Wilcza Struga. Na obszarach tych wykonano kilkadziesiąt progów, przepustów, grobli i przekopów dzięki którym występujące w tym rejonie cenne siedliska będą chronione przed nadmiernym przesuszeniem.
więcej

Przedłużenie projektu

01.04.2018
Informujemy, że w związku w rekordowo wysokim poziomem wód gruntowych który uniemożliwił dotąd zakończenie prac hydrotechnicznych realizacja projektu została przedłużona do końca czerwca 2019 roku. Przedłużenie projektu pozwoli na ukończenie rozpoczętych prac hydrotechnicznych i osiągnięcie przez projekt wszystkich założonych celów.
więcej

Rekordowe opady

10.11.2017
W bieżącym roku zanotowano w Puszczy Kampinoskiej rekordowe opady, nie notowane na tych terenach przynajmniej od 20 lat.
więcej

IV szkolenie dla nauczycieli

23.10.2017
Dnia 6 października 2017 roku odbyło się czwarte i ostatnie szkolenie, w ramach cyklicznych spotkań edukacyjnych projektu Kampinoskie Bagna. Celem szkolenia było zapoznanie nauczycieli przedmiotów przyrodniczych z metodami przekazywania i dyskusji na tematy związane z 17 celami zrównoważonego rozwoju.
więcej Kampinoskie Bagna. Ochrona i renaturyzacja mokradeł obszaru Natu

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał nam dotację

24.09.2017
We wrześniu REC Polska podpisał Umowę na dotację z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie budowli hydrotechnicznych na dwóch z czterech obszarach oddziaływania projektu "Kampinoskie Bagna": dla Obszaru Żurawiowe i dla Obszaru Wilcza Struga.
więcej

Ekopiknik Kampinos

11.09.2017
W dniu 10 września 2017 r. przedstawiciele projektu wzięli udział w EkoPikniku zorganizowanym przez gminę Kampinos. Na pikniku promowano przedsięwzięcie KAMPINOSKIE BAGNA i przekazywano młodszym i starszym uczenstnikom pikniku cele projektu, sposoby ochrony i zagrożenia bagień kampinoskich.
więcej

IX Dzień Otwarty Kampinoskiego Parku Narodowego

04.09.2017
W sobotę 2 września 2017 roku REC Polska wziął udział w „IX Dniu Otwartym Kampinoskiego Parku Narodowego”.
więcej

Piknik rodzinny w Lesznie

30.06.2017
Dnia 24 czerwca 2017 r. REC Polska promował projekt na Pikniku Rodzinnym w Lesznie, zorganizowanym przez Świetlicę w Lesznie. Stoistko KAMPINOSKIE BAGNA cieszyło się dużym zainteresowaniem.
więcej

Dzień Ziemi 2017 w Warszawie

05.06.2017
W tym roku REC Polska poraz pierwszy brał udział w warszawskich obchodach Dnia Ziemi. Impreza odbywała się 4 czerwca na Polach Mokotowskich. Na tym wydarzeniu zaprezentowany został projekt KAMPINOSKIE BAGNA.
więcej

III szkolenie dla nauczycieli

29.05.2017
Dnia 25 maja 2017 odbyło się trzecie z czterech szkoleń, w ramach cyklicznych spotkań edukacyjnych projektu Kampinoskie Bagna. Celem szkolenia było zapoznanie nauczycieli przedmiotów przyrodniczych z metodami przekazywania i dyskusji na kontrowersyjne tematy dotyczące ochrony przyrody, jak np. ochrona bobra.
więcej

Eko-Piknik - Eko-Babice

22.05.2017
W dniu 20 maja 2017 r. przedstawiciele projektu wzięli udział w pikniku zorganizowanym przez Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne "Eko-Babice" Sp.z o.o w Starych Babicach. Na pikniku promowano przedsięwzięcie KAMPINOSKIE BAGNA.
więcej

Kampinoskie Bagna w Portugalii

16.05.2017
Na początku maja REC Polska i KPN brali udział w konferencji pt. „7th Meeting of the European Pond Conservation Network Workshop + LIFE CHARCOS Seminar + 12th Annual Chapter SWS Chapter Meeting”.
więcej

Dołącz do nas! - Wsparcie logistyczne i promocyjne

05.05.2017
Regionalne Centrum Ekologiczne na Europę Środkową i Wschodnią (REC Polska) zaprasza do złożenia oferty na wykonanie usługi polegającej na wsparciu logistycznym oraz wsparciu działań promocyjnych w projekcie „Kampinoskie Bagna – Ochrona i renaturyzacja obszaru Natura 2000 Puszcza Kampinoska”.
więcej

Dzień informacyjny LIFE 2017

26.04.2017
25 kwietnia br. REC Polska i KPN brały udział w Dniu Informacyjnym LIFE 2017. Oprócz sesji ogólnej i tematycznej, w których uczestnicy mogli się zapoznać z instrumentem finansowania KE, pisaniem wniosków i szczegółowo się z zagadnieniami merytorycznymi, jak co roku, beneficjenci programu LIFE prezentowali swoje projekty na specjalnie przygotowanych przez nich stoiskach.
więcej

Zapytanie ofertowe - Inspektor nadzoru inwestorskiego

03.04.2017
Regionalne Centrum Ekologiczne na Europę Środkową i Wschodnią (REC Polska) zaprasza do złożenia oferty na pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przy realizacji robót budowlanych polegających na budowie 22 obiektów małej retencji w projekcie „Kampinoskie Bagna – Ochrona i renaturyzacja obszaru Natura 2000 Puszcza Kampinoska” LIFE12 NAT/PL/000084.
więcej

Przetarg na wykonanie 22 obiektów małej retencji w ramach projektu Kampinoskie Bagna

14.02.2017
Regionalne Centrum Ekologiczna na Europę Środkową i Wschodnią, Krajowe Biuro w Polsce zaprasza do składania ofert na wykonanie na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego 22 obiektów małej retencji (progi piętrzące, zastawki, groble itp.) w ramach II etapu projektu "Kampinoskie Bagna - Ochrona i renaturyzacja mokradeł obszaru Natura 2000 Puszcza Kampinoska" LIFE12 NIT/PL/000084/2.
więcej

II Konferencja prasowa

09.02.2017
W dniu 8 lutego 2017 roku odbyła się w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego druga konferencja prasowa w ramach projektu KAMPINOSKIE BAGNA. Konferencja ta dotyczyła rozpoczęcie budowy obiektów hydrotechnicznych.
Strona 1 z 3
 
 

Losowe zdjęcia

 

Losowe zdjęcia