plen
Kampinoskie bagna
 
 

18.06.2019

AP "Derkacz" w poszukiwaniu Derkacza

14 czerwca 2019 roku młodzi adepci Akademii Piłkarskiej "Derkacz" w Czosnowie, w asyście zespołu projektu "Kampinoskie Bagna" z REC Polska, wybrali się do Kampinoskiego Parku Narodowego z zamiarem usłyszenia (lub zobaczenia!) derkacza .

 

Derkacz jest bardzo skrytym ptakiem, którego trudno zobaczyć, ale łatwo usłyszeć ze względu na jego donośny głos. Jego charakterystyczne "der-der"można usłyszeć aż z 1 kilometra. Derkacze związane są z trawiastymi siedliskami, dlatego najłatwiej uslyszeć je w okolicach łąk kośnych. Młodzi piłkarze z AP "Derkacz" w Czosnowie, aby dowiedzieć się więcej o tym jakże ważnym dla drużyny ptaku, udali się z nami na spacer w okolicy wsi Stara i Nowa Dąbrowa.

 

Po cichym początku spaceru usłyszelismy pierwszego derkacza, a za nim rozległy się kolejne głosy z różnych części łąk. Na koniec spróbowaliśmy wypatrzeć tego nieśmiałego ptaka przez lunetę, niestety bez sukcesów. Zadowoleni piłkarze wrócili do domów wiedząc trochę więcej o gatunku, którego wizuerunek zdobi ich koszulki i logo. 

 

                            

 

          

 
 

Losowe zdjęcia

 

Losowe zdjęcia