POWRÓT

Wyjazd studyjny

W dn. 10-13 pażdziernika br. odbył się wyjazd studyjny dla personelu projektu oraz zaproszonych przedstawicieli urzędów administacji współpracujących w projekcie Kampinoskie Bagna 2. Wspólnie zapoznawaliśmy się z innymi projektami ochrony mokradeł, zarówno tymi opartymi na zarządzaniu wodą, jak i tymi, których celem było ich przywrócenie do stanu naturalnego lub pół-naturalnego, a niekiedy pozostawienie przyrody do spontanicznej sukcesji, bez ingerencji człowieka.

Celem wizyty było poznanie gospodarki wodnej, przyrody i problemów społeczności lokalnych na terenach mokradłowych Polski zachodniej oraz Niemiec. W ciągu 4 dni wspólnie odwiedziliśmy osiem miejsc realizacji różnorodnych projektów podobnych lub nawiązujących do Kampinoskich Bagien 2 w Polsce i Niemczech. Mieliśmy przy tym okazję do przedyskutowania w terenie tematów związanych z realizacją naszego projektu. Szczegółowy program wyjazdu znajduje się tu.

Dla nas, oraz mamy nadzieję że równiez dla naszych gości, ten czas był bardzo owocny. Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty wesprą współpracę między instytucjami działającymi na terenie Puszczy Kampinoskiej, nie tylko na polu ochrony mokradeł.

2022 REC Polska
RODO
Pixanet
Clicky